VINI Italia

2380 Kč

CAVIT MONTEZOVO GAROFOLI CARPINETO Pighin MANTELLASSI Le Vigne Di Sammarco TINAZZI SERNI Zeni DANTE RIVETTI PODERE 414 AVANZI TORRE FORNELLO Il Conventino Cantine Ruggiero SARTORI BAGLIO ORO

CAVIT

O vinařství CAVIT

Společnost Cavit je tvořena menšími společnostmi – družstvy, dnes shromažďuje 13 z 15 součastných v Trentinu. Primární funkcí je vybírat, vyrábět, skladovat a poté prodávat nejlepší vína z Trentina. Dnes je značka Cavit synonymem pro kvalitu, zachováváním tradic vedle oenologických a technických objevů a inovací. Reprezentuje snahu celého regionu uchovat a propagovat to nejlepší ze zdejšího vinařství.

Cavit produkuje 70% celé roční produkce vín v Trentinu (na přibližně 7.000 hektarech vinic). Je to druhý největší producent vín a šumivých vín v Itálii, 70% produkce exportuje (především USA, Kanada, Německo, severní Evropa, Anglie...). Vlastní osvědčení o kvalitě UNI EU ISO 9002.
Region Trentino – Alto Adige

Trentino-Alto Adige , známé také pod názvem Sudtirol , ohraničuje Lombardie na západě, Veneto na jihu a Švýcarsko a Rakousko na severu. Hlavní město Trentina ( italsky hovořícího) je Trento a hlavním městem Alto-Adige (převážně německy hovořícího) je Bolzano. Tento kraj rozděluje na dvě části řeka Adige, která je jednou z nejdelších řek v Itálii. Sever má téměř kontinentální podnebí, zatímco jih má mnohem teplejší a mírnější klima. Trentino-Alto Adige je jakousi přechodovou zemí mezi severně ležícím Rakouskem a jižní Itálií. Německé vlivy nalezneme často i v německém způsobu psaní místních jmen a názvů vín. Rovněž odrůdy révy vinné mají dva názvy.

Vína
Na vinohradech ležících vysoko na úpatí hor nebo dokonce v horách převládá bílé víno. Díky velkým rozdílům denních a nočních teplot v období sklizně získává toto víno silnou a aromatickou vůni. Rovněž červené víno, většinou z o něco jižněji položeného Trentina, má osobitý šarm.

Většina vinohradů leží na svazích údolí Adige, Cembra, Lagarina nebo Meren nad jezerem Garda. Jedinou vyjímkou je údolí Rotaliana, kde vinohrady leží přímo v údolí. Typickým obrázkem v Trentinu jsou obrovské pergoly, zde nazývané trellis, podle nichž rostou keře vinné révy. Vinaři se starají o to, aby odnože rostly vysoko do výšky, a tím na nich vyrostlo méně listí, a hrozny tak mohly optimálně využívat slunce.

V Trentinu se většina vín vyrábí pouze z jedné odrůdy. Z bílých vín je nejpopulárnější odrůda Chardonnay ( 50% bílých odrůd, 15% celkové produkce) , která se používá pro výrobu Chardonnay Trentino DOC a vynikajícího Spumante Trentino classico. Z červených vín to je Merlot,Cabernet Sauvignon a Teroldego rotaliano.

Fotografie

CAVITCAVITCAVITCAVIT