VINI Italia

CAVIT MONTEZOVO GAROFOLI CARPINETO Pighin MANTELLASSI Le Vigne Di Sammarco TINAZZI SERNI Zeni DANTE RIVETTI PODERE 414 Il Conventino Cantine Ruggiero BAGLIO ORO SARTORI

DANTE RIVETTI

O vinařství DANTE RIVETTI

Malebné rodinné vinařství se nachází v severní části Itálie, v Piemontu, mezi Turínem a Janovem v Nieve (Barbarecso DOCG). Na konci 19 století zakoupil Giuseppe Rivetti "Pinin" tři statky pro své tři děti. O století později, přesněji v roce 1979, inicioval jeho vnuk Dante pěstování, stáčení a prodávání vína pod jeho jménem. S pomocí své ženy Luciany pokračuje v pradědečkových stopách, postupně rozšiřuje statky až na současných 42 hektarů vinic. K vinařství patří i rozlehlé sklepy a příjemně zařízená degustační místnost.

První statek se jmenuje CASCINA RIVETTI - "RIVETTI", pěstují se zde odrůdy Nebbiolo, Barbera, Dolcetto, Arneis a Chardonnay. Vinice se rozkládají na ploše 8ha.

Druhý statek “BRICCO DI NEIVE"se nachází v osadě Bricco, spadající pod Neive. Vinice se rozprostírají na svazích známých jako Boschi a mají 24ha. Zde se pěstují odrůdy Nebbiolo a Barbera ( již od roku 1950) a dále Moscato a Dolcetto.

Ostatní vinice se nacházejí v dalších lokalitách - Costigliole d’Asti a Valdivilla. Pěstuje se zde Moscato d’Asti, Chardonnay a Pinot Nero a celkem mají 7,2ha.

Fotografie

DANTE RIVETTIDANTE RIVETTIDANTE RIVETTIDANTE RIVETTI